Volvo Gdynia Sailing Days 2017

W ramach tegorocznej, 18-tej edycji Volvo Gdynia Sailing Days, na Zatoce Gdańskiej, przez niemal trzy tygodnie lipca (3-23.07) odbywały się zmagania, w których wzięło udział ponad 1000 żeglarzy z 34 państw. Rozegrano aż 22 konkurencje, w różnych klasach. Oprócz rywalizacji pucharowych odbywały się także zawody w randze Mistrzostw Polski i Europy, a na lądzie szereg imprez towarzyszących.

Na zaproszenie partnera wydarzenia, firmy Volvo, w tym święcie żeglarskim udział wzięła też mała grupa fotoreporterska z Fotospacery.pl  wyposażona w 5-osobową motorówkę, w której się znalazłem :) Naszą pływającą platformę fotograficzną kierował świetny sternik, dzięki któremu byliśmy w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Dzięki Kuba!

Skakaliśmy po falach w sobotę 22 lipca, niemal przez cały dzień. Na wodach zatoki rozgrywały się wtedy mistrzostwa Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnością w klasie 2.4 mR, trwał drugi dzień zmagań w Otwartych Mistrzostwach Polski w klasie 505, oraz Puchar Volvo Gdynia Sailing Days w starej klasie olimpijskiej – Flying Dutchman (FD) czyli Latający Holender (zdobywano w niej medale na igrzyskach w latach 1960 – 1992). Warunki do żeglowania, oraz fotografowania były doskonałe. Świeciło słońce, nie było flauty jak ubiegłego roku, wiał wiatr o sile 8-14 węzłów, który pod koniec wyścigów dość mocno rozbujał akwen, wywracając kilka łodzi. Przeżycia niepowtarzalne, znakomicie spędzony dzień z aparatem na wodzie :)

Arek_Uriasz-5156

Arek_Uriasz-5166

Tymczasem na Ribie:

inne ciekawostki na Zatoce:

i w Gdyni:

Arek_Uriasz-7814

 

Jedna myśl w temacie “Volvo Gdynia Sailing Days 2017

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s