Volvo Gdynia Sailing Days 2016

16 lipca 2016 – Fotospacery.pl na Volvo Gdynia Sailing Days czyli  moja morska przygoda.

DSC_2833

Dzień zaczął się przyjemnie. Nocowaliśmy w hotelu Courtyard Gdynia Waterfront, w pokojach z widokiem na zatokę.

Po prawej stronie, przy Nabrzeżu Pomorskim zacumowane są: Okręt-Muzeum ORP „Błyskawica” i Statek-muzeum „Dar Pomorza”, na brzegu niczym w Londynie diabelski młyn kręci turystów.

DSC_3114

Spotkanie z ekipą Fotospacerów przy śniadaniu, kawa, gofry z konfiturami ;) …okazało się, że co niektórzy są już po porannej sesji foto o wschodzie słońca, a nawet ćwiczeniach jogi… Ja, zmrużyłem powieki tuż przed wschodem, zasłaniając dokładnie grube zasłony, zdecydowanie wolę zachody słońca. Poza tym w moim pokoju stacjonowała fotograficzna, atramentowa drukarka Epson L850 wraz z oryginalnymi tuszami i papierem. Już ja wiem co się z takim zestawem robi ;) Na pierwszy ogień poszło 300 szt. formatu 10×15 cm i kilka A4-ek (miałem przygotowany spory pakiet zdjęć, do tego Tomek i Jarek, którzy cały piątek już fotografowali regaty dorzucili też świeży materiał). Gdyby nie regaty nie zmrużyłbym oka dopóki w pojemnikach byłaby choć kropelka tuszu ;) Już zdjęcia drukowane w jakości standard są piękne i są szybko, a w wysokiej jakości to jest mistrzostwo. Pliki były wcześniej przygotowane do druku (CC), a i drukarkę ustawiłem tak by odbitki były ostre, kontrastowe, a kolory żywe. Obsługa L850 jest jak to w Epsonach intuicyjna.

 Po śniadaniu odbyła się konferencja. Poprowadził ją Stanisław Dojs (rzecznik prasowy Volvo Car Poland). Udział w spotkaniu wzięli tacy goście jak Pan Tomasz Chamera (V-ce Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego), który m.in. podsumował regaty VGSD 2016 w różnych klasach. Obecna na miejscu Pani Katarzyna Gruszecka-Spychała (V-ce Prezydent Gdyni ds. Gospodarki), ogłosiła przedłużenie współpracy Miasta Gdynia i Volvo na co najmniej kolejne dwie edycje regat. Głos zabrał, także Pan Arkadiusz Nowiński (Prezes firmy Volvo Car Poland), który tuż po krótkiej prezentacji medialnej zamienił garnitur na piankę, kapok itp. ekwipunek żeglarski, by zaprezentować w akcji pierwszy w Polsce katamaran klasy Flying Phantom. Noszący na kadłubie i żaglach oznaczenia dwóch firm (w tym Volvo) katamaran Flying Phantom to obecnie najszybsza w Polsce jednostka żaglowa. Jego konstrukcja oparta jest na lekkim i wytrzymałym kadłubie z karbonu, który pozwala mu latać na granicy wody i powietrza, osiągając prędkość nawet 35 węzłów (60-70 km/h) (http://www.volvocars.com/pl/o-nas/nasz-swiat/dodajemy-wiatru-w-zagle/flying-phantom). To cudeńko można kupić już za 40k USD.

Uczestników tegorocznych warsztatów, w profesjonalny sprzęt wyposażyła firma Nikon! Korpusy D500, D5, D4, D4s, D750 wraz z konkretnymi obiektywami.  Yeah, Yeah, Yeah !!!

fot. Aneta Mikulska

DSC_2676-3

 Team na Marinie Gdynia, tuż przed wejściem na pokład żaglówki i do pontonu – pływaliśmy dwoma jednostkami.

Ja z Nikonem D750 i Nikkorem 500 mm F/4G ED VR byłem w pędzącym pontonie, gdy Flying Phantom dostał wiatru w żagle i wyskoczył nad wodę.

 

Niestety, pogoda w sobotę była znakomita, wręcz zbyt dobra jak na żagle. Wiatr wiał słaby, albo wcale… zawodnicy jednak robili co mogli.

Dla Windsurferów taka flauta podczas zawodów to morderczy wysiłek:

tymczasem na wodzie:

druga część ekipy ciągle na żaglówce:

DSC_3253

niestety nasz ponton skrócił sesję do jakiegoś absurdalnego minimum :( flauta, flautą, a ciekawe zdjęcia można zrobić nawet zupełnie bez wiatru…

DSC_3259

DSC_3257

Po obiedzie i poobiednim spacerze przyszła pora na powrót, ostatnie kadry fajnych samochodów (Volvo S90) i zabytków w Basenie Prezydenta.

To był bardzo udany wyjazd :) Podziękowania dla organizatorów, sponsorów oraz uczestników warsztatów!

2 myśli w temacie “Volvo Gdynia Sailing Days 2016

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s